fbpx
Golf Experience
HCP Matchplay 2019

MEESTE TABEL

NAISTE TABEL

 

Rae Golfiklubi HCP Rajamängu Meistrivõistlused 2019

KOHT:       Golf X Rae golfiväljak

AJAKAVA:

I mänguring (mehed kollased tiid, naised punased tiid): 15. juuni kuni 05. juuli 2019 (21 päeva).

II mänguring (mehed kollased tiid, naised punased tiid): 07. juuli kuni 22. juuli 2019 (16 päeva).

III mänguring (mehed kollased tiid, naised punased tiid): 24. juuli 07. august 2019 (15 päeva).

(II ja III mänguringi vajadus sõltub võistlusklassi võistlejate arvust – kui võistlusklassis on 32 või vähem osalejat, eelvooru ei toimu ning selle võrra pikeneb I mänguringi tähtaeg)

Veerandfinaalid (mehed kollased tiid, naised punased tiid): 09. august kuni 22. august 2019 (13 päeva).

10. augustil ei ole lubatud rajamängu matše mängida, sest toimuvad klubi meistrivõistlused löögimängus (Reegel 5.2b).

Poolfinaalid (mehed valged tiid, naised sinised tiid): 26. august kuni 01. september 2019 (7 päeva).

Finaalid (mehed valged tiid, naised sinised tiid): 03. september kuni 06. september 2019 (4 päeva).

Iga mänguringi konkreetse matši mänguaja lepivad mängijad ise omavahel kokku, arvestades konkreetseks mänguringiks ettenähtud ajapiire. Matš tuleb registreerida Golf X Rae caddiemasteris. Juhul, kui mängija ei ilmu kokkulepitud stardiajaks kohale, saab automaatselt edasi kohal olnud mängija. Matši võitja tuleb teavitada Golf X Rae caddiemasterisse hiljemalt vastava mänguringi viimasel päeval kell 20:00 märkega „Rajamäng“. Kui matši tulemust ei edastata kindlaks määratud ajaks, otsustab võistluskomitee edasipääseja loosimise teel.

Võistluskomiteel on õigus vajadusel mänguringide ajapiire muuta.

VÕISTLUSKLASSID:

1. Mehed EGA HCP 0-54, maksimaalne arvestuslik HCP 36, eelringide ja veerandfinaalide avalöögiala on kollased tiid, poolfinaalide ja finaalmatside (kohad 1-4) avalöögiala on valged tiid. Maksimaalselt 64 võistlejat.

2. Naised EGA HCP 0-54, maksimaalne arvestuslik HCP 36, eelringide ja veerandfinaalide avalöögiala on punased tiid, poolfinaalide ja finaalmatside (kohad 1-4) avalöögiala on sinised tiid. Maksimaalselt 64 võistlejat.

Võistlusklaas avatakse tingimusel, et sinna registreerub vähemalt kaheksa osalejat. Juhul, kui võistlusklassis osalejate arv on väiksem kui kaheksa, siis vastava võistlusklassi võistlust ei toimu. Juhul kui võistlusklassi registreerub rohkem kui 32 võistlejat, loosib võistluskomitee võistlejad 3-liikmelistesse gruppidesse, kus I mänguringis selgitavad gruppidesse loositud mängijad välja grupi parima, kes pääseb edasi järgmisesse võistlusringi. Grupis mitme mängija poolt võrdse tulemuse saavutamisel loetakse grupi võitjaks mängija, kes saavutas grupisisese võidu vähema arvu radadega (loobumis- või komitee poolt loositud võitu loetakse halvemaks tulemuseks, kui mängitud matši tulemust). Jätkuva grupi tasatulemuse korral mängivad mängijad sudden death HCP löögimängu radadel 16, 17 ja 18 kuni võitja selgumiseni. Gruppide võitjad loosib võistluskomitee võistluspaaridesse hiljemalt 06. juulil kell 20:15. Põhitabeli matside kaotajad jätkavad võistlemist lohutusringis, mille parimate seast selgitatakse välja 3 ja 4 koht.

Kui võistlusklassi registreerunute arv jääb alla või on 32, siis loosib võistluskomitee võistlejad paaridesse. Võistlusringi kaotajad jätkavad võistlemist lohutusringis, mille parimate seast selgitatakse välja 3 ja 4 koht.

Kui võistlusklassi registreerunud võistlejate arv ei võimalda moodustada täiskohalisi gruppe või “bracketeid”, võetakse loosimisel arvesse mängijate eelmise aasta Rae Golfiklubi HCP rajamängu meistrivõistluste tulemusi (parema tulemuse saanud pääsevad edasi järgmisse ringi).

Võistlusel võivad osaleda golfimängijad, a) kes on Rae Golfiklubi liikmed, b) kes omavad aktiivset HCP-d ja c) kes on tasunud võistluse osavõtutasu juhendis ettenähtud tähtajaks.

MÄNGUVORM: HCP rajamäng (HCP Match Play).

Kõigi matšid algavad 1. rajalt.

HCP rajamängu matše ei saa mängida mõne löögimängu või teise rajamängu võistlusel mängitava võitlusringi raames.

HCP rajamängus võidab raja väiksema löökide netotulemuse saavutanud mängija. Matši võidab mängija, kes juhib matši suurema arvu rajavõitudega, kui radasid on veel mängida jäänud. 18 raja mängimise järgse viigi (tasatulemuse) puhul alustatakse mängimist uuesti alates 1. rajast kuni esimese rajavõiduni.

Võistlusel kehtib matši mängivate osalejate PHCP-de (mängu HCP) vahe piirang – kõrgema PHCP-ga mängija saab eelist maksimaalselt ühe löögi raja kohta.  Eelisega radade arv saadakse nii, et kõrgema HCP-ga mängija PHCP-st lahutatakse madalama HCP-ga mängija PHCP, saadud tulemusest 75% ongi radade arv, millel kõrgema PHCP-ga mängija saab ühe löögi rohkem teha. Eelisega rajad määratakse raskusastme (raja HCP) järgi alates raskeimast (HCP 1) rajast.

Näiteks: Mängija A HCP on 9,2 ja mängija B HCP on 28,9. PHCP-d vastavalt 10 ja 29 ning PHCP-de vahe on 29 – 10 = 19.  75% 19-st on 14.25 = 15 (tulemus ümardatakse alati ülespoole). Selle näite korral saab mängija B väljaku 15. raskemal rajal teha ühe löögi rohkem (vt Golf X Rae Golf tulemuskaardilt radade HCP-d).

REEGLID: Mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfireeglitele, Golf X Rae golfiväljaku kohalikele reeglitele ja käesoleva võistluse tingimustele.

Golfiautode kasutamine on lubatud ainult konkreetse matši võistlevate osapoolte omavahelisel kokkuleppel.

MATŠIDE REGITREERIMINE: Matšide toimumise lepivad gruppidesse ja/või paaridesse loositud mängijad kokku omavahel ja registreerivad (broneerivad tiiaja) matši golfboxis või Golf X Rae caddiemasteri vahendusel märkusega „HCP Rajamäng“. Et kindlustada kahekesi rajale minek, tuleb kahele tühjaks jäänud flighti kohale registreerida „külaline“.

AUTASUSTAMINE:  Toimub Rae Golfiklubi 2019 a. hooaja lõpupeol.

OSAVÕTUTASU:    Osavõtutasu 25 EUR.

Osavõtutasu on ühekordne võistlustasu, mis katab kõiki võistleja mänguvoore, olenemata mitu vooru võistleja turniiri jooksul mängib.

Osavõtutasu palume maksta MTÜ Rae Golfiklubi arveldusarvele EE937700771001971470 LHV Pangas. Selgitusse tuleb märkida „HCP Rajamäng 2019“ ja võistleja nimi.

Osavõtutasu laekumise hiliseim tähtaeg on 10. juuni 2018 kell 16.00. Õigeaegselt laekunud osavõtutasu kinnitab võistlusele registreerumise.

Geen fee mängijad tasuvad iga mänguringi green fee Golf X Rae caddiemasteris.

Hooaja mänguõigusega mängijad täiendavalt green fee eest tasuma ei pea.

VÕISTLUSKOMITEE: Tõnis Nõmmik, Andres Kivivare, Peep Põldsamm, Lembit Sammel

VÕISTLUSE PEAKOHTUNIK: Lembit Sammel, tel. 56460381

Võistlusjuhendit puudutavad küsimused palume saata klubi e-postile [email protected]

REGISTREERIMINE: Registreerimise tähtaeg on 08. juuni 2019.a. kell 19:00. Registreerida on võimalik süsteemis Golfbox või Golf X Rae caddiemasteris telefonil 5247700 või e-posti aadressil [email protected]

Registreerimisel palume golfboxi kommentaari lisada telefoninumber, mida saame jagada mängupartneritele matši aja kokkuleppimiseks.

Naiste võistlusklassi mängupaarid või üle 32 osaleja korral grupid loositakse 13. juunil 2019.

Meeste võistlusklassi mängupaarid või üle 32 osaleja korral grupid loositakse 13. juunil 2019.

Mängupaarid või grupid avalikustatakse koheselt pärast loosimist Rae Golfiklubi Facebook’is ja Golf X Rae kodulehel.

JULGET OSAVÕTTU!

HCP rajamäng on imelihtne!